Informatie voor familieleden en naastbetrokkenen
De reden dat u met Yulius in contact komt, is dat uw familielid (partner, ouder/verzorger, kind, broer of zus) een psychisch probleem heeft en daaruit een hulpvraag is ontstaan. Wij zijn er niet alleen om de cliënt hulp te bieden, maar ook om u als naastbetrokkene hierin zo goed mogelijk te begeleiden.
Informatie voor ouders/verzorgers
Bij Yulius kijken we naar de mogelijkheden van het kind en het gezin om zich zo goed mogelijk te kunnen handhaven in hun eigen leefomgeving. Daarbij streven we naar een optimale relatie tussen ouders/verzorgers en het kind, ook wanneer zij niet meer bij elkaar kunnen wonen.
Informatie voor familie, mantelzorgers en kinderen van cliënten
Yulius beschikt over een zelfstandige afdeling Preventie. Preventie is in principe voor iedereen, ook voor familie, mantelzorgers en volwassen en jonge kinderen (KOPP-kinderen) van ouders/verzorgers met psychiatrische stoornissen. Door middel van voorlichtingsbijeenkomsten leren we ze beter om te gaan met hun familielid. Kijk hier voor meer informatie over Preventie.
Informatie voor broers en zussen: brussen
Ook voor broers en zussen van kinderen met een autismespectrumstoornis worden bijeenkomsten georganiseerd. In de bijeenkomsten praten de brussen met elkaar over hun situatie en wat het voor hen betekent om op te groeien met een broer of zus een autismespectrumstoornis. Er wordt veel informatie gegeven over de problematiek, de brussen leren omgaan met hun gevoelens en krijgen handvatten aangereikt hoe om te gaan met hun broer of zus. Ook leren ze op te komen voor zichzelf en een eigen plek in het gezin. Deze voorlichtingsbijeenkomsten worden gefaciliteerd door de afdeling Preventie. Kijk hier voor meer informatie over Preventie.
Specialismen
«Meld uw kind nu aan voor het Ik Puber-training en het Ik Puber onderzoek!
Is uw kind tussen de 12 en 18 jaar en heeft uw kind een vorm van autisme? Klik hier voor meer informatie.
